Ndërlidhjet

BRUKSEL


Burime nga selia e Natos në Bruksel kanë thënë se, sekretari i përgjithshëm i aleancës veri-atlantike, George Robertson nesër do të vizitoj Shkupin. Me këtë rast, pritet që ai me zyrtarë të lartë të Maqedonisë, të diskutoj misionin e ardhshëm të Natos dhe të kërkoj nga pala maqedonase përmbushjen e obligimeve që parashihen me marrëveshjen kornizë të 13 Gushtit.
XS
SM
MD
LG