Ndërlidhjet

BERN, ZVICËR


Zvicra ka bllokuar fondet financiare të katër anëtarëve të ish regjimit të Sllobodan Millosheviqit, ka deklaruar zëdhënësi Folko Galli nga zyra federale e drejtësisë.
Agjencia FP informon se regjimi i ri, reformist, i Beogradit gjatë muajit gusht kishte kërkuar ndihmesë lidhur me hetimet për keqpërdorime dhe abuzimet gjatë regjimit të Millosheviqit, i cili aktualisht gjendet në Tribunalin e Hagës i akuzuar për krime të luftës.
XS
SM
MD
LG