Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Donald Ramsfelld, tha sot se Shtetet e Bashkuara po mbajnë lidhje me Rusinë dhe vendet e tjera të rajonit sa i përket shqetësimit të përbashkët, terrorizmit ndërkombëtar. Donald Ramsfelld as pohoi, as i mohoi raportet sipas të cilave, Taxhikistani mund t’u ofrojë amerikanëve aeroportin në Dushanbe, nëse ky u nevojitet për aksione ushtarake kundër Afganistanit.
XS
SM
MD
LG