Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Presidenti i Pakistanit, Pervez Musharaf ka thënë në Islamabad se ditët e pushtetit taliban në Afganistan, siç duket, janë të numëruara.
Ministri i jashtëm i Pakistanit ka kontestuar njëherit një deklaratë të talibanëve se si Shtetet e Bashkuara po planifikojnë luftë kundër Islamit dhe popullit të Afganistanit.
Një zëdhënës ushtarak ka thënë se Pakistani dhe Shtetet e Bashkuara janë duke diskutuar sulme vetëm kundër terroristëve.
XS
SM
MD
LG