Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara janë të përgaditura që të paguajnë ç’do çmim për fitore në betejën kundër terrorizmit ndërkombëtar, ka thënë sekretari amerikan i thesarit në takimin e ministrave të finansave të G-7 në Uashington.
Ministrat e financave nga Shtetet e Bashkuara, Britania, Gjermania, Japonia, Franca, Italia,dhe Kanadaja u mblodhën që të diskutojnë gjendjen e ekonomis botërore pas sulmeve të 11 shtatorit si dhe strategjitë për ndërprerjen e finansimit të grupeve terroriste.
Në këte takim merr pjesë edhe ministri rus i financave.
XS
SM
MD
LG