Ndërlidhjet

KHOBAR/ARABIA SAUDITE


Nga një shpërthim që ka ndodhur dje në qendrën tregëtare të Kobahut janë vrarë dy shtetas të jashtëm, në mesin e të cilëve një amerikan dhe janë plagosur katër të tjerë-njoftojnë zyrtarët e atjeshëm.
Motivi i shpërthimi nuk dihet, por zyrtarët amerikanë citohet të kenë thënë se nuk shohin donjë lidhje të aty-për-atyshme me sulmin terrorist të muajit të kaluar në Shtetet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG