Ndërlidhjet

TIRANË


Një zyrtar i ministrisë së brendëshme të Shipërisë ka njoftuar për arrestimin e pes arabëve të dyshuar të jenë pjesëtarë të rrjetit terrorist të Osama bin Ladenit, të cilët ballfaqohen me dëbim.
Zyrtari anonim nuk ka zbuluar identitetin dhe përkatësinë nacionale të pes burrave, por ka thënë se ata punonin në një kompani ndërtimi në Shqipëri, e udhëhequr nga njëri prej tyre.Ai ka thënë se policia dyshon se të pestit kanë disa lidhje me rrjetin finansiar të Osama bin Ladenit.
Qeveria e kryeministrit Ilir Meta është zotuar të bashkëpunojë ngushtë me Shtetet e Bashkuara dhe aleatët Perëndimorë në luftën kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG