Ndërlidhjet

STOKHOLM


Fituesit e çmimit Nobël në mjekësi për vitin 2001, janë amerikani Lellënd Hartuell dhe britanikët Tim Hant e Pol Nërs, për punën e tyre mbi qelizat. Instituti suedez Karolinska, i cili administron çmimin Nobël, kumton se kontributi i tre shkencëtarëve, mund të hapë horizonte të reja për trajtimin e kancerit.
XS
SM
MD
LG