Ndërlidhjet

MOSKË


Sekretari britanik i mbrojtjes, Xhefri Hun dhe ministri rus i mbrojtjes, Sergei Ivanov, janë takuar në Moskë, ku kanë patur bisedime mbi rrjedhën e fushatës anti-terrorizëm dhe të ardhmen e Afganistanit. Ivanov tha se Kremlini nuk është në favor të një qeverie të drejtuar nga aleanca anti-Talibane. Ministri britanik i mbrojtjes, Xhefri Hun, nga ana e tij mbështeti idenë e krijimit të një koalicioni me bazë të gjerë, që do të kishte në përbërje elementë që, siç u shpreh ai, nuk përkrahin terrorizmin.
XS
SM
MD
LG