Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush ka theksuar se drejtësia do të vihet në vend për sulmet terroriste të muajit të kaluar ndaj Shteteve të Bashkuara “edhe nëse kjo merr një ditë, një muaj, një vit apo një decenje”.
Presidenti George Bush ka thënë mbrëmë se terroristët duhet të kuptojnë se ai është i vendosur që t’i nxjerrë para drejtësisë.
Shtetet e Bashkuara me ndihmën e Britanisë kanë filluar që nga e shtuana, ditën dhe natën, të sulmojnë caqe të talibanëve në pushtet në Afganistan dhe rrjetit al-Kaida të Osama bin Ladenit, të akuzuarin kryesor për sulmet terroriste.
XS
SM
MD
LG