Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kryesuesja e delegacionit të Parlamentit Evropian që vizitoi Kosovën, Doris Pak, në konferencën për shtyp në Prishtinë deklaroi se “Kosova është një tërësi dhe nuk mund të ndahet në entitete”.
Ajo ka thënë se “serbët që jetojnë në Kosovë janë të gatshëm të marrin pjesë në zgjedhje; këtë ma thanë dje përfaqësuesit e tyre politikë”.
Doris Pak, pos tjerash, tha se “komuniteti ndërkombëtar insiston në amnistinë” e të burgosurve shqiptarë që mbahen në burgjet e Serbisë.
XS
SM
MD
LG