Ndërlidhjet

BRUKSEL


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush është më i vendosur se kurrë për zgjerimin e NATO-s në lindje në dritën e sulmeve terroriste të 11 shtatorit ndaj Shteteve të Bashkuara,kanë thënë zyrtarë të lartë të Aleancës.
Këta zyrtarë u janë referuar bisedimeve që kishte sekretari i përgjithëshëm i NATO-s, George Robertson në Uashington ditën e mërkurë me presidentin George Bush ,nënpresidentin Dick Cheny, sekretarin e shtetit Colin Powel, këshilltaren për sigurinë kombëtare ,Condoleezza Rice dhe senatorë.
XS
SM
MD
LG