Ndërlidhjet

TIRANË


Ministri i jashtëm i Francës Hubert Vedrine ka qëndruar në Tiranë dhe ka patur bisedime me ministren e jashtme të Shqipërisë,Arta Dade,kryeministrin Ilir Meta dhe presidentin Rexhep Mejdani.
Kemi të njëjatat vizione me qeverinë në Tiranë se si mund të stabilizohet situata në rajon dhe progresivisht të përmirësohet ka thënë Vedrin,dhe ka shfaqur vullnetin e Francës që të mbështesë Shqipërinë për lidhje më të ngushta me Bashkimin Evropian.
XS
SM
MD
LG