Ndërlidhjet

KIEV


Ministri i Mbrojtjes i Ukrainës, Aleksandër Kuzmuk, bëri të ditur se një predhë ukrainase dërgoi më 4 tetor, një aeroplan civil me 78 njerëz në bord në fund të Detit të Zi. Shefi për mbrojtjen ajrore të Ukrainës, gjenerali Vladimir Kacov, citohet të ketë thënë se përplasja mund të ketë ndodhur nga një shkatërrim i paqëllimtë i avionit, prej një rakete anti-ajrore gjatë seancave stërvitore. Aeroplani për pasagjerë ishte nisur nga Tel Avivi dhe kishte për destinacion një qytet në Siberi.
XS
SM
MD
LG