Ndërlidhjet

KIEV


Ministri i Mbrojtjes i Ukrainës, Aleksandër Kuzmuk, u ka kërkuar ndjesë familjeve të 78 njerëzve në bordin e aeroplanit, që më 4 tetor përfundoi në Detin e Zi, i qëlluar nga një predhë ukrainase.
Shefi për mbrojtjen ajrore të Ukrainës, gjenerali Vladimir Kacov, citohet të ketë thënë se përplasja mund të ketë ndodhur nga një shkatërrim i paqëllimtë i avionit, prej një rakete anti-ajrore gjatë seancave stërvitore.
Aeroplani për pasagjerë ishte nisur nga Tel Avivi dhe kishte për destinacion një qytet në Siberi.
XS
SM
MD
LG