Ndërlidhjet

KARAÇI


Demonstrime të dhunshme kanë vazhduar sot në Pakistan dhe vende të tjera myslimane, pasi një koalicion partish fetare bënë thirrje për protesta të gjera kundër vizitës së Sekretarit amerikan të Shtetit, Kolin Pauell.
Njerëz të armatosur vranë dy policë jashtë një xhamie në qytetin pakistanez Karaçi, kur militantë të cilët kishin ngritur barrikada në rrugë u përleshën me policinë. Karaçi është bërë skenë e demonstratave të përsëritura dhe në përmasa të gjera anti-amerikane.
XS
SM
MD
LG