Ndërlidhjet

RIAD


Arabia Saudite thotë se shtetasit e sajë nuk duhet ti mbështesin apo të simpatizojnë terroristët.
Ministri i bremdëshëm saudit, princi Nayef bin Abdul Azis citohet të ketë thënë se ata që shfaqin simpati ndaj terroristëve duhet të piqen e të vijnë në med .Njerëzit e tillë janë të sëmurë, ka thënë ai, duke i krahasuar me një organ të prishur në trupin e shëndoshë që duhet të amputohet.
Arabia Saudite ka dënuar sulmet terroriste të muajit të kaluar ndaj Shteteve të Bashkuara, por ndërkohë shefi i zyrës së pasaportave në Riad, gjenerali Abdulaziz bin Jamil Sajin, ka thënë se shum sauditë i kanë shitur pasaportat e veta jashtë dhe disa mund të jenë përdorur në krime terroriste ndërkombëtare.
XS
SM
MD
LG