Ndërlidhjet

KABUL


Aviacioni i Shteteve të Bashkuara ka vazhduar për të 13-tën ditë me bombardimin e caqeve ushtarake talibane rreth Kabullit,Kandaharit dhe Xhalalabadit në Afganistan.
Sekretari amerikan i mbrojtjes ,Donald Rumsfeld, ka thënë se fushata antiterroriste në Afganistan do të vazhdojë dhe qëllim imediat i saj është largimi i talibanëve dhe rrjetit al Kaida nga ai vend dhe të detyroheshin që të ndërpresin me vrasjen e njerëzve të pafajshëm. Ramsfeld ka refuzuar të thotë nëse trupat tokësore amerikane mund t’i bashkoheshin betejës në Afganistan.
XS
SM
MD
LG