Ndërlidhjet

SHANGAJ


Liderët e grupit të vendeve të Bashkëpunimit Ekonomik të Azisë dhe Paqësorit përfunduan samitin në Shangaj, me zotimin që të ndrydhin terrorizmin dhe me dënimin e sulmeve të muajit të kaluar ndaj Shteteve të Bashkuara.
Liderët e 12 vendeve anëtare të APEC-ut gjatë bisedimeve dy ditëshe,ku ishte edhe presidenti George Bush, janë pajtuar gjithashtu që të bashkëpunojnë dhe ti vënë sërish ekonomit e tyre në binarët e rritjes duke aplikuar politika dhe masa adekuate.
XS
SM
MD
LG