Ndërlidhjet

TEHERAN


Mohammad Khatami,president i Iranit që kufizon me Afganistanin, gjatë bisedës telefonike me shefin e OKB-së, Kofi Annan, ka bër thirrje për zgjedhje të përgjithëshme të lira në Afgansitan dhe formimin e qeveris së koalicionit.
Presidenti Khatami ka kërkuar rol më të madh të Kombeve të Bashkuara në planifikimin e organizimit të zgjedhjeve të lira të përgjithëshme dhe formimin e një qeverie që do të përfshinte të gjitha palët.
XS
SM
MD
LG