Ndërlidhjet

JERUSALEM


Negociatori i lartë Palestinez, Saeb Erakat ka deklaruar se Izraeli po përpiqet që të shkatërrojë Autoritetin Palestinez dhe procesin e paqës.
Që kur javën e kaluar u vra ministri izraelit i turizmit, Rehavamn Zevi, Izraeli ka dërguar tanket në gjashtë qytete autonome palestineze, duke vrarë së paku 16 palestinezë.
Ministri izraelit i mbrojtjes Benjamin Ben-Elieser ka kërkuar nga lideri palestinez Yasser Arafat që të jetë më i rreptë ndaj ekstremistëve si parakusht që trupat izraelite të përfundojnë blokadën e qyteteve palestineze.
XS
SM
MD
LG