Ndërlidhjet

TASHKENT


Uzbekistani ka rënë dakort tu lejojë Kombeve të Bashkuara lëvizjen e ekipeve, pajisjeve dhe ndihmave përmes kufirit të tij drejt veriut të Afganistanit – ka njoftuar Kenzo Oshima, zëvendës-sekretar i përgjithshëm për emergjencën humanitare pranë Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG