Ndërlidhjet

JERUZALEM


Forcat izraelite janë tërhequr sot nga një fshat palestinez në Bregun Perëndimor, në të cilin tankset izraelite hynë dje, duke shkaktuar përplasje me vendasit dhe për pasojë vdekjen e nëntë civilëve. Burime të armatës izraelite raportojnë se ushtarët e tyre kanë arritur të arrestojnë të dyshuarit për vrasjen e ministrit izraelit të turizmit, Rehavam Zevi, më datë 17 të këtij muaji.
XS
SM
MD
LG