Ndërlidhjet

FENIAN


Një delegacion i Bashkimit Evropian ndodhet në Korenë Veriore për një raund të katërt bisedimesh politike- që nga normalizimi i marrëdhënjeve para pes nuajsh.
Sipas diplomatëve në Korenë Jugore, bisedimet do të përqëndrohen në brengat ndërkombëtare për situatën e të drejtave të njeriut në Korenë Veriore, armët për zhdukjen në masë dhe raportet ndër-koreane.
XS
SM
MD
LG