Ndërlidhjet

JERUSALEM


Autoritetet izraelite thanë se do ti tërheqin forcat e tyre nga rajonet palestineze në Bregun Perëndimorë të okupuara para dy javëshn nëse palsetinezët i përmbahen armëpushimit.
Izraeli okupoi gjashtë qytete të administrara nga palestinezët pas vrasjes së ministrit të turizmit që shkaktuan konfrontime e 30 palestinezë të vrarë,por mbrëmë u tërhoqë nga dy qytete ,Betlehemi dhe Beit Jalla.
Shtetet e Bashkuara dhe vende tjera kërkuan me ngulm që Izraeli të tërheqi forcat.
XS
SM
MD
LG