Ndërlidhjet

DAMASK


Kryeministri i Britanisë,Tony Blair dhe presidenti i Sirisë,Bashar Assad gjatë bisedimeve në Damask kanë qenë të një mendje se duhet të bëhet dallimi midis Islamit dhe terrorizmit.
Duke folur në konferencë të përbashkët për shtypin me Assadin, Toy Blair ka thënë se ata kanë diskutuar gjithashtu edhe problemet lidhur me procesin paqësor në Lindje të Afërt.
Sipas raporteve të pakonfirmuara, kyreministri i Britanisë mund të vizitojë edhe Arabinë Saudite dhe Jordaninë ,kurse zyrtarët izrelitë dhe palestinezë thanë se ata presin që Blair ti vizitojë e të bisedojë edhe me ta.
XS
SM
MD
LG