Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Ambasadori taliban në Pakistan, Mullah Abdul Salam Zaef ka thënë se, duke vepruar sipas urdhërit të liderit taliban Mohamad Omar, ai rrefuzon kontaktet me të deleguarin special të Kombeve të Bashkuara ,Lakhdar Brahimi.
Ambasadori taliban e ka quajtur të deleguarin e OKB-së si njeri i cili shfrytëzohet nga amerikanët dhe punon për qëllimet e Amerikës.Zahed ka thënë se kurrë nuk do te takonte ate dhe as do ti lejohej Brahimit që të përzihej në punët e brendëshme të Afganistanit ,siç është shprehur ambasadori taliban.
XS
SM
MD
LG