Ndërlidhjet

ARRABE/BREGU PERËNDIMOR


Trupat izraelite ndërmorën një aksion në qytetin Jenin në Bregun Perëndimor të kontrolluar nga palestinezët që ka nxitur shkëmbim zjarri,kurse ushtarët izraelitë kanë arrestuar pes njerëz duke ndjekur militantë.
Palestinezët thonë se helikopterët izraelitë kanë vrarë militanitin Jamil Jadallah në Hebron të Bregut Perëndimor.
Këto zhvillime po ndodhin në kohën kur ministri i jashtëm izraelit, Shimon Peres thotë se po përgatitë një iniciativë të re paqësore dhe planifikon takimin me liderin palestinez,Yasser Arafat.
XS
SM
MD
LG