Ndërlidhjet

JERUSALEM


Presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiq gjatë fjalimit që ka mbajtur para Knesetit izraelit ka kërkuar falje për krimet që kishte bërë qeveria kukëll pro-naziste e Kroacisë gjatë luftës së Dytë Botërore,dhe për ata që ishin goditur, në rend të parë- hebrejët.
XS
SM
MD
LG