Ndërlidhjet

KABUL


Aviacioni i luftarak i Shteteve të Bashkuara dhe bombarduesit B-52 kanë ndërmarrë sot sulmet më të rrepta deri tash ndaj vijave talibane të frontit në veri të Kabulit, ku ndeshen me forcat e Aleancës Veriore anti-talibane dhe caqe ushtarake talibane rreth Mazari Sharifit, në veri të Afgansistanit dhe Kandaharit në jug.
Aviacioni amerikan ka rrëmbyer edhe frekuencat e radios talibane në Kandahar dhe krahas emitimit të muzikës që talibanët e kanë ndaluar, u bëhet edhe apel ushtarëve talibanë që të dorëzohen-ndryshe rrezikojnë të ballafaqohen me vdekjen.
XS
SM
MD
LG