Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ekonomia e Shteteve të Bashkuara ka rënë për 0.4 përqind nga korriku deri në shtator, njofton departamenti amerikan i tregëtisë që do të thotë se periudha më e gjatë e ekspansionit ekonomik në historinë amerikane mund të marrë fund.
Rënia e bruto prodhimit shoqëror i atribuohet investimeve më të ulëta të bizneseve në pajisje të reja, dhe rënies së shpenzimeve nga ana e konsumatorëve kohëve të fundit, që ka prekur pikën më të ulët brenda tetë viteve.
XS
SM
MD
LG