Ndërlidhjet

UASHINGTON


Ministri i jashtëm i Rusisë,Igor Ivanov do të ketë gjatë ditës bisedime me sekretarin amerikan të shtetit,Colin Powel në Uashington.
Zëdhënësi i Stejtdepartmentit,Richard Boucher tha se takimi do të ndihmojë për përgaditjen e terrenit për samitin e nëntorit midis presidentëve të dy vendeve- në Teksas.
Ivanov deklaroi me të arritur në Uashiungton se ai dhe Powel do të bisedonin për stabilitetin strategjik.
XS
SM
MD
LG