Ndërlidhjet

UASHINGTON


Zyrtarët amerikanë njoftuan se antraksi ishte gjetur edhe në zyrën për shpërndarjen e postës së Pentagonit, por është dekontaminuar gjatë fundjavës.
Më herët, antraksi ishte gjetur edhe në zyra të tjera të larta federale. Katër njerëz deri tani kanë vdekuar nga infektimi me antraksi në Shtetet e Bashkuara, kurse presidenti George Bush e quajti këte si valë të dytë të terrorizmit pas sulmeve të 11 shtatorit në Nju Jork dhe Uashington.
XS
SM
MD
LG