Ndërlidhjet

NABLUS


Tre palestinezë kanë humbur jetën dhe një ushtar izraelit është plagosur rëndë gjatë një përleshje të armatosur në qytetin Nablus të Bregut Perëndimor. Përplasja e sotme është e fundit në një seri incidentesh që pasuan vërshimin e trupave izraelite në rajonet e vet-kontrolluara palestineze, pas vrasjes së ministrit izraelit të turizmit, Rehavam Zevi.
XS
SM
MD
LG