Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Drejtuesi opozitar afganas, Hamid Karzai, ka apeluar tek bashkësia ndërkombëtare për më shumë ndihmë në clirimin e Afganistanit nga forcat terroriste si dhe rikthimin e paqes dhe pavarësisë për njerëzit e tij. Hamid Karzai, një figurë e rëndësishme e komunitetit Pashtun, qëndroi për rreth tre javë në jug të Aganistanit, me qëllim që të siguronte mbështetje për mbretin Zahir Shah dhe asamblenë e madhe që do të vendosë për koalicionin qeveritar me bazë të gjerë.
XS
SM
MD
LG