Ndërlidhjet

DUSHANBE


Shefi i misionit të Kombeve të Bashkuara për Afganistanin, Francesk Vendrel, ka vazhduar konsultimet në planin diplomatik për ngritjen e një qeverie të mundshme pas-talibaneze. Vedrel është takuar sot me ish-presidentin afganas, Burhanudin Rabani si dhe me funksionarë të lartë të gjashtë vendeve fqinje me Afganistanin.
XS
SM
MD
LG