Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri i Indisë,Atal Behari Vajpayee tha në Londër se lufta kundër terrorizmit global duhet të përfshijë ata që finansojnë,trajnojnë dhe strehojnë terroristët dhe duhet të shkojë përtej organizatës Al Kaida.
Kryeministri Tony Blair tha se Britania dëshiron të shohë uljen e tenmsioneve në rajonin e Indis dhe Pakistanit,dy vendve të ndërlikuara në konflikt lidhur me rajonin kontestues të Kashmirit.
XS
SM
MD
LG