Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i cili gjendet për një vizitë tre ditëshe në Uashington, nisi këto caste takimin në Shtëpinë e Bardhë, me presidentin amerikan, George Bush. Gjendja në Afganistan dhe fushata kundër terrorizmit; pakësimi i armëve bërthamore dhe projekti amerikan për mburojën anti-raketore, pritet të jenë temat kyce ku do të fokusohet vëmendja e dy burrë-shtetasve botërorë.
XS
SM
MD
LG