Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes ,Donald Rumsfeld ka thënë se aviacioni i Shteteve të Bashkuara vazhdonë sulmet kundër forcave talibane, derisa ato janë duke hikur në jug dhe në lindje të Kabulit.
Ramsfeld tha se milicia talibane po tërhiqet, por nuk është dorëzuar dhe se tërheqja e tyre nga Kabuli dhe veriu i Afgansitanit nuk do të thotë se ndjekja e Osama bin Ladenit dhe rrjetit të tij terroristit
po përfundon. Lufta kundër terrorizmit është largë nga përfundimi, ka thënë Ramsfeld.
Sekretari amerikan i mbrojtejs ka thënë më tej se asnjë vend nuk do të lejohet që të fsheh terroristët e dyshuar,sikurse Bin Ladeni,i cili akuzohet si kyreorganizator i sulmeve kundër Amerikës.
XS
SM
MD
LG