Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Mbrojtjes njofton se trupat tokësore amerikane janë përqëndruar në kërkimin dhe kapjen e orkestruesit të akteve terroriste në Nju Jork dhe Uashington, mërgimtarit saudit Osama bin Laden dhe përkrahësve të tij. Donald Ramsfelld tha se forca speciale po bllokojnë rrugët kryesore që cojnë në jug të Afganistanit, ndërsa bombarduesit amerikanë B-52, po godasin vijat e para të frontit Taliban në qytetin Kunduz, me qëllim që t’i hapin rrugën marrjes së qytetit nga forcat opozitare.
XS
SM
MD
LG