Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidentët e Shteteve të Bashkuara dhe Rusisë, George Bush dhe Vladimir Putin, i dhanë fund pasdite takimi të tyre tre ditor të nivelit të lartë, me një marrëveshje për reduktimin e arsenalit bërthamore të vendeve të tyre. Mirëpo, të dy burrë - shtetasit nuk arritën marrëveshje rreth planeve të Shteteve të Bashkuara, për zhvillimin e sistemit të mbrojtjes raketore.
XS
SM
MD
LG