Ndërlidhjet

SHKUP


Presidenti i Maqedonisë, Boris Trajkovski, deklaroi amnistinë për të gjithë anëtarët e ish-grupimit guerrilas shqiptar, Ushtria për Clirim Kombëtar,– njofton zyra e presidentit në Shkup. Nga amnestia përjashtohen të gjithë ata, të cilët kanë kryer krime lufte dhe që janë paditur nga Gjykata Penale Ndërkombëtare e Hagës – thuhet më tej në kumtesë. Mësohet po ashtu se do të lirohen rreth 100 guerrilas të akuzuar për terrorizëm, e të cilët aktualisht mbahen në burgje.
XS
SM
MD
LG