Ndërlidhjet

OTAVA/KANADA


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan vlerëson se rindërtimi i Afgansitanit kërkon shumë kohë dhe ka shfaqur shpresën se të gjitha partitë dhe liderët afganë do të mëkëmbin një administratë në Kabul që do të jetë e pranueshme për të gjithë.
Në komentet që ka bërë mbrëmë në Otavë të Kanadasë, Kofi Annan ka ftuar liderët politik të Afganistanit që të formojnë qeverinë kalimtare me bazë të gjërë apo të ballafaqohen me vazhdimin e konfliktit 22 vjeçar në vendin e tyre.
XS
SM
MD
LG