Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit, i ka bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar të bashkërendisë përpjekjet për rindërtimin e Afganistanit. Kolin Pauell, tha se pas vitesh të tëra luftrash dhe urie, afganasve më në fund po u hapen horizonte të tjera, mirëpo paralajmëroi se kontributi për rimëkëmbjen e vendit do të kërkojë vite punë.
Në komentin para konferencës ndërkombëtare për Afganistanin që po mbahet në Uashington, sekretari Pauell, premtoi se Shtetet e Bashkuara dhe bëshkësia ndërkombëtare do t’i japin gjithë mbështetjen këtij vendi të Azisë Qendrore, cfarë nuk u bë në përfundim të rezistencës anti-sovjetike.
XS
SM
MD
LG