Ndërlidhjet

PRISHTINË


Asambleja e Kosovës, e dalë nga zgjedhjet e 17 nëntorit, do të mblidhet për të parën herë më datë 30 të këtij muaji dhe do të zgjedhë presidentin të njëjtën ditë – njoftoi sot zëdhënësja e UNMIK-ut, Suzan Manuel. Po sipas saj, pritet që kryeadministratori Hans Hakerup, të shpallë rezultatin përfundimtar të zgjedhjeve të shtunën, 24 nëntor.
XS
SM
MD
LG