Ndërlidhjet

KATMANDU


Kryengritësit maoistë të Nepalit mbrëmë kanë sulmuar stacione policore dhe institucione qeveriatare anembanë mbretësisë dhe kanë vrarë së paku 34 oficer policie.
Sulmi është bërë pas armëpushimit katër muajsh, midis qeverisë në Katmandu dhe guerilëve, që kanë filluar luftën para pesë viteve.
XS
SM
MD
LG