Ndërlidhjet

ROSTOK


Ministri i Jashtëm, Joschka Fischer në kongresin e partisë së të Gjelbërve gjermanë ka mbrojtur fuqishëm deploimin e planifikuar të trupave gjermane në luftën kundër terrorit dhe ka ftuar delegatët të mbështesin vendimin e qeverisë.
“Sulmet terroriste të 11 shtatorit ndaj Shteteve të Bashkuara ndryshuan botën dhe me këte kanë transformuar edhe politikën e jashtme gjermane”, ka thënë Fischer në kongresin e të Gjelbërve, të cilët janë anëtar të qeverisë së koalicionit të kancelarit Schroeder.
XS
SM
MD
LG