Ndërlidhjet

JERUSALEM


Dy të deleguar nga Shtetet e Bashkuara, gjenerali në pension, Anthoni Zinni dhe ndihmës sekretari i shtetetit, William Burns, pritet të arrijnë në Lindje të Afërt, ku do të përpiqen të arrihet armëpushim i përhershëm midis Izraelit dhe palestinezëve.
Ndërkohë një zëdhënës ushtarak izraelit thotë se një palestinez vetëvrasës shpërtheu bëmbën që la të plagosur edhe dy policë izraelitë në vendkalimin kufitar midis Izraelit dhe Brezit të Gazës.
XS
SM
MD
LG