Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i politikës së jashtme dhe sigurisë së Bashkimit Ervropian, Javier Solana, ditën e mërkurë do të vizitojë Kosovën, pasi më parë do të qëndrojë në Beograd dhe në Podgoricë.
Një zyrtar i Bashkimit Evropian ka thënë se Solana do t’u bëj thirrje deputetëve të posazgjedhur të Asamblesë së Kosovës, që të sigurojnë se qeveria do të jetë gjithpërfshirëse sa më tepër që të jetë e mundur dhe se ajo do të përqëndrohet në zhvillimin e ekonomisë.
XS
SM
MD
LG