Ndërlidhjet

TIRANË


Tridhjetë deputetë socialistë të parlamentit shqiptar, kanë bërë thirrje për dhënien fund grindjeve verbale mes kreut të partisë, Fatos Nano dhe kryeministrit, Ilir Meta. Në një letër të hapur drejtuar Komitetit Drejtues të partisë, grupi fton për shmangien e vendimeve gjatë mbledhjes së të hënës, të cilat mund të conin në shthurjen e partisë, për shkak të, sic u shprehën ata, “veprimeve emocionale dhe të nxituara”.
XS
SM
MD
LG